TUĞÇE GÜDER

tugce-guder1984 doğumlu manken, henüz bir bebekken bırakıldığı Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan Türkiyeli bir aile tarafından evlat edinildi. 6 yaşında evlat edinildiğini öğrenen Güder, biyolojik ailesinin geldiği ülkeyi bilmiyor, ancak Sudan olduğunu tahmin ediyor. Sokakta dolaşırken keşfedildiği mankenlik mesleğini sürdürürken, 2005 yılında, 22 yaşındayken önce Best Model of Türkiye, ardından da Best Model of World yarışmalarında kraliçelik tacını taktı.
Cem Yılmaz’ın hasılat rekorları kıran filmi GORA’da rol alan Güder, bağlama çalıyor ve türkü söylüyor. Tuğçe Güder, çocukken okulda oynan bir piyeste siyah olduğu için pamuk prenses rolünün kendisine verilmediğini, genç bir kadın olduğundaysa, sevgilisinin ailesinin kendisini rengi yüzünden kabul etmemesinden korktuğunu anlatıyor röportajlarında. Kendisinin rengi yüzünden doğrudan bir ayrımcılık yaşamadığını, ancak sokakta hiç kimsenin kendisiyle Türkçe konuşmadığını anlatan Güder’e göre asıl zorluğu onu evlat edinen ailesi çekmiş: Beni evlat edindikten sonra çevresindeki pek çok insan onlarla ilişkilerini kesmiş, siyah bir bebek aldıkları için konuşup görüşmemişler.
Tuğçe Güder, evli ve bir çocuk annesidir. Kimsesiz çocuklarla ilgili projelerde çalışan Güder, bu konuda bir tv programı yapmayı planlamaktadır.